Konspekty.edu.pl portal dla nauczycieli

Szkoły nie można zreformować z zewnątrz, bo najważniejsza część jej działalności rozgrywa się w sferze psychologicznej, jest „dzianiem się” pomiędzy uczniami i nauczycielami, którego za pomocą urzędniczych rozporządzeń zmienić niepodobna.

Andrzej Samson
teksty wyrazów ze spółgłoskami miękkimi

Teksty do pisania z pamięci i ze słuchu wyrazów ze spółgłoskami miękkimi

Wycieczka
Był ciet>łY dzień, świeciło słońce. Dzieci z klasy drugiej wybrały się na wycieczkli do ogrodu zoologicznego. Oglądały tam niedźwiedzie, słonie, bociany i dzikie gCtSi. Dzieciom bardzo podobały się: niedźwiedź, słoń, śpiący łabędź, mały źrebak i duża ćma.
Zima
Nadeszła wreszcie zima. Ziemię pokrył miękki śnieg~ Dzieci postanowiły ulepić bałwa­na. Zrobiły duże śniegowe kule i ustawiły piękną, białą postać. Krysia i Maciek ozdobili ją węgielkami, guzikami i miotłą. Ba,łwanek wyglądał ślicznie. Było wiele radości i ucie­chy.
Wiosna
Wiosenne słońce mocno świeci. Stopniały śniegi w sadzie i ogrodzie. Z daleka bielą sili czereśnie i śliwy. Wiśnie i jabłonie też okryły się kwieciem. Na krzewach widać zielone
liście, które delikatnie kołysze ciepły wiatr.    .
Bai
Mieszkańcy miasteczka zabawek urządzili prawdziwy bal. Strojne lale śmiały się i tańczyły walca. Pluszowy miś fikał koziołki. Słoń, konik, piesek, i inne zwierz~ta siedziały przed górą ciastek, poziomek i pysznych rogalików. Tajemniczy zegar cichutko śpiewał piosenkę.
   

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Copyright © 2008-2011 konspekty.edu.pl
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
rozliczanie czasu pracy kierowców