Ile kosztuje wymiana?

klockiGdy dojdzie do awarii być może, zawiodą wtryskiwacze, może to będzie turbosprężarka, albo zawór wysokiego ciśnienia. I choć elementy te powinny wytrzymać od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów to ile wyniesie nas ich ewentualna wymiana w miarę potrzeby?

Co najmniej dwa, a maksymalnie nawet i 15 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że współczesny silnik Diesla, po przejechaniu 120-150 tyś. km jest już na okresie podwyższonego ryzyka i wszystko się z nim może zdąrzyć. Nawet jeśli kiedyś marka była znana z szczególnie wytrzymałych silników, to te piękne czasy niewątpliwie odeszły w przeszłość. Dlatego warto wziąć pod uwagę, że po przejechaniu kilkudziesięciu tysiącach kilometrów może okazać się, że silnik naszego samochodu będzie wymagał kosztownych napraw.

Jasne, część podzespołów naszego samochodu możemy zregenerować. Nawet nie obciąży to aż tak strasznie naszego budżetu. Tutaj wymienić można wymianę wtryskiwaczy czy turbosprężarki, za naprawę których zapłacimy od kilkuset do prawie dwóch tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać byśmy odwiedzali jedynie renomowane warsztaty. W pozostałych mogą bardziej zagrozić silnikowi naszego samochodu niż mu pomóc.