Czym są pompy zębate, i w czym one nam się przydają?

pompa zębata należy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwóch z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.
Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu polegają na rotacji dwóch identycznie wyglądających kół zębatych, które to są ułożone w możliwie jak najściślejszy tryb we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się we wnętrzu komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana natychmiastowo do przestrzeni znajdującej się zupełnie między zębatkami naszych kół następnie które są one transportowane wprost aż do komory tłocznej całej pompy, oczywiście pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez mechanizmy znajdujące się poza naszą pompą.
Pompy zębate należą do rodzaju pomp które to charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania niemniej idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się we wnętrzu komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do nie całych 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy policzyć zestawiając ze sobą sprawność naszej pompy oraz jej wydajność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą wykonać pompy zębate wynosi barzo wiele przeróżnych a także mieszczą się one w dużym przedziale od mniej więcej 500 do aż ponad 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna od przede wszystkim jednego czynnika którym owym którym jest wysoka temperaturawysoko podwyższona temperatura cieczy znajdującej się wewnątrz naszej komory ssawnej.
Nasza firma all-pumps z cała pewnością może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych a także bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku posiadanym przez nas ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!