Czym są pompy zębate, i w czym one nam się przydają?

pompa zębata należy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwóch z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.
Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu polegają na rotacji dwóch jednakowo wyglądających kół zębatych, które to są ułożone w możliwie jak najściślejszy tryb we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się wewnątrz komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana natychmiastowo do przestrzeni znajdującej się dokładnie pomiędzy zębatkami naszych kół które następnie są one transportowane bezpośrednio aż do komory tłocznej całej pompy, rzecz jasna pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane przez elementy znajdujące się poza naszą pompą.
Pompy zębate należą do rodzaju pomp które to charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania aczkolwiek idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się w środku komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 aż do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy obliczyć zestawiając ze sobą sprawność naszej pompy wraz z jej efektywność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą przeprowadzić pompy zębate wynosi do wiele przeróżnych i mieszczą się one w dużym przedziale od blisko 500 do aż ponad 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od a przede wszystkim jednego czynnika którym owym którym jest wysoka temperaturawysoko podwyższona temperatura cieczy znajdującej się w środku naszej komory ssawnej.
Nasza firma all-pumps bez wątpienia może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych oraz bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku z naszym ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!