Czym są domy energooszczędne?

Zacznijmy może od tego iż domy energooszczędne są jak sama nazwa wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób iż domy te pochłaniają począwszy od czterech aż do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one zaledwie od 5% do 6% więcej niż zwyczajne domy, jeszcze 4 lata temu były o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów, przez lata intratność w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz to więcej osób decyduje się na ów krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy jeszcze bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu zredukowanie tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok w czasie gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.
Domy energooszczędne są domami, które między innymi:
• Mają zagwarantowaną niebywale dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają niemal całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny ciąg wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niesłychanie wysokiej jakości wykonania.
Dodatkowo domy energooszczędne zużywają niesłychanie małą ilość energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się to gdyż z powodu jak w najwyższym stopniu ukróconego do minimum zużycia prądu z oświetlenia a także z urządzeń elektrycznych. To wszystko powoduje na dodatek znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itd. tudzież dąży się on stosować jak największej ilości energii odnawialnej choćby jak promienie słoneczne, wiatr czy również energia gruntowa.
Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość i niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!