Czy domowe sposoby na opryszczkę faktycznie działają?W jaki sposób możemy walczyć z opryszczką?

Opryszczka na ustach to troska nie tylko kobiet lecz również mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może powstać w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd i wstrętny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.
Czym jest HSV ?
HSV, a dokładnie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest relatywnie powszechne i w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje żaden środek na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, iż jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę powinno się leczyć i zadbać o to, by nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus systematycznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.
jak pozbyć się opryszczki?
Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu albo przecieranie cebulą może powodować rozproszenie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką należy począć od czasu wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd oraz pieczenie skóry. Aby skrócić okres trwania infekcji powinno się zaaplikować preparaty wysuszające i chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na uśpienie wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje częstość występowania opryszczki, oraz jest rzeczą przypuszczalną że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.
Profilaktyka, czyli jak dbać o wargi narażone na infekcję.
Niestety jeszcze nie istnieje sposób na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy już pracują nad szczepionką przeciw wirusowi HSV. Do tego czasu powinno się zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest także krem przeciw opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. promienie uv a również przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, zawierający naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji i równocześnie dba o odpowiednie nawilżenie ust.